Newsletter Rádce pro správce WordPressu

Jste na volné noze a staráte se o klientské weby na WordPressu? Nebo pracujete ve škole, neziskovce či firmě a dostali jste web na starost? Nikdo vás pořádně neproškolil, ale čekají od vás, že to všechno zvládnete „sami od sebe“? A vy se chcete stát skutečně úspěšným správcem WordPressu?

Pomůžeme vám, tady jste na správném místě.

Na této stránce najdete inspiraci a kvalitní materiály k tomu, aby se z vás stal úspěšný webmaster. Ale nejen to, můžete získat přístup k dalším znalostem a zkušenostem, které sdílíme s vybranými zájemci prostřednictvím newsletteru.

Jak se starat o WordPress

Máte na starosti alespoň několik webů na WordPressu? Možná byste uvítali pár tipů, jak se o ně starat a vylepšovat je. Třeba namátkou:

  • Jak optimalizovat WordPress, aby splňoval core web vitals?
  • Jak odstraňovat chyby?
  • Které pluginy používat a na které si dát pozor?
  • Jak si vybrat vhodnou službu, třeba hosting?
  • Jak pracovat s multisite?
  • Jak se bránit před spamem?

Každou středu vám e-mailem pošleme cenné know-how, které jinde nezískáte.

Archiv newsletteru

Tyhle články jsou newslettery, které jsme rozeslali v minulosti. Můžete se tak podívat, do čeho jdete, když si odběr přihlásíte.

Zdraví webu

Zdraví webu

Nebudeme si hrát na doktory, jde o název položky v nabídce WordPressu. Zobrazuje informace o tom, jak se vašemu webu daří nebo nedaří. Najdete zde i informace o nevhodném nastavení serveru nebo hostingu, což je asi nejpřínosnější.

Zrychlení backendu

Zrychlení backendu

Zrychlení frontendu je sice složitá a komplexní záležitost, ale pořád má nějaký jasný postup. Změříte si vybranou stránku pomocí některé z nástrojů, třeba (WebPageTest.org nebo PageSpeed Insights), najdete slabiny a pokud máte trochu zkušeností, už víte, kam šáhnout, aby to jelo rychleji.

Jak zrychlit WooCommerce

Jak zrychlit WooCommerce

WooCommerce je velká a složitá aplikace, jejíž nároky jsou vysoké a vlastně stále rostou. Už dávno vám pro úspěšné provozování nebude stačit běžný sdílený hosting, protože jen paměti RAM potřebuje Woo už 256 MB RAM jako minimum, viz Server Requirements. Jenže v praxi běží tyto weby stále na levných hostinzích a jsou pomalé a nevýkonné. Proto jsem … Číst dál