⚙️ 💡 Firemní webmaster: podpora WordPress, servis webu, hosting
📥 obchod@wp-admin.cz

WordPress – přihlášení uživatele

Nevíte, jak se přihlásit do WordPressu? Zapomněli jste heslo a nevíte, jak ho obnovit? Nebí máte jiný problém s přihlášením do WordPressu? Tato stránka vám poskytne odpovědi.

sprava wordpress

WordPress admin login

Všichni uživatelé se přihlašují stejným způsobem. Pokud nemáte nainstalovaný bezpečnostní plugin, přihlášení je standardní.

Přihlašovací stránka

Úplně běžný WordPress, který nemá žádnou ochranu, zobrazuje přihlašovací formulář na stránce

https://www.adresavasehowebu.cz/wp-login.php

Administrace WordPressu (celá aplikace, tedy samotný WordPress) je dostupná na adrese

https://www.adresavasehowebu.cz/wp-admin

Klikněte tedy do adresního řádku a dopište za .cz/ buď slovo wp-admin, nebo wp-login.php (což je delší a hůř se to píše). Pokud máte web na adrese www.leskle-boty.cz, pak se do webu přihlásíte na adrese www.leskle-boty.cz/wp-admin nebo www.leskle-boty.cz/wp-login.php.

Uživatelské jméno

Uživatelské jméno jste si zvolili při instalaci WordPressu a najdete ho v e-mailu. Pro přihlášení do administrace WordPressu můžete použít uživatelské jméno, nebo e-mail zadaný při instalaci. Uživatelské jméno nelze jednoduše změnit. Pokud jej chcete upravit, požádejte svého správce WordPressu.

WordPress admin lze přesunout

Pro přihlášení jsou nutné dva kroky
Pro přihlášení jsou nutné dva kroky

Je ale možné tyto adresy změnit. Používá se to z jednoduchého důvodu – všichni na celém světě vědí, jak se přihlásit do jakéhokoliv WordPressu. Všechny to mají (měly) stejně. Proto existují pluginy, které tuto obecně známou adresu změní a přihlášení přesunou na jinou adresu. Pokud ji neznáte, asi se nepřihlásíte. Stejně jako různé skripty a roboty, které na naše weby útočí. V takovém případě vám musí správce webu adresu sdělit. Bývá to obvykle www.leskle-boty.cz/prihlaseni nebo třeba www.leskle-boty.cz/chodime – záleží na kreativitě správce. 😉

Zobrazuje se dvojí přihlášení

Některé hostingy přidávají jako ochranu před útoky ještě jedno přihlašovací okno. To není do WordPressu, jde o povolení přístupu na stránku, kde je přihlašovací formulář. Okno se jmenuje např. „Tento server vás žádá o přihlášení“ nebo „Přihlaste se“. Až zadáte přístupy, teprve pak se zobrazí přihlašovací formulář do WordPressu. Pamatujte, že přihlašovací formulář pro WordPress nebývá ve vyskakovacím okně a graficky se obvykle nemění (pokud jste si s tím nedali extra práci).

Povolení přístupu ke stránce, nejde o přihlášení do WordPressu
Povolení přístupu ke stránce, nejde o přihlášení do WordPressu

Jméno a heslo této ochrany bývá stejné slovo a určuje ho napevno hosting – nemůžete ho nijak změnit. Například Blueboard používá „bb“, Active24 „cms“ apod. Hledejte v nápovědě daného hostingu, co používají.

Nemohu se přihlásit do WordPressu

To, že neznáte přihlašovací adresu, nemusí být jediným důvodem, že se nejde přihlásit. Samozřejmě zkontrolujte, že zadáváte správné heslo. Pokud je na webu pokročilejší ochrana, pak může být přihlašování rozděleno do dvou kroků. Jde o dvoufázovou autentizaci (zkratka 2FA) a v principu to znamená, že k úspěšnému přihlášení nestačí jeden krok (heslo), ale dva – kromě hesla ještě nějaký další způsob ověření. Bývá to číselný kód v esemesce, QR kód pomocí nástroje jako Google Authenticator nebo třeba přes aplikaci jako např. Telegram.

Zapomněl/a jsem heslo

Pokud jste zapomněli heslo do WordPressu, na stránce s přihlašovacím formulářem najdete odkaz Zapomněli jste heslo?, který vám umožní heslo změnit.

Zapomenuté heslo - získat nové heslo
Zapomenuté heslo – získat nové heslo
  1. Zadejte své přihlašovací jméno nebo e-mail, který jste pro daný uživatelský účet použili.
  2. Klikněte na tlačítko Získat nové heslo.
  3. Do schránky vám dorazí e-mail s odkazem. Tento odkaz je dočasný a platí 24 hodin.
  4. Klikněte na odkaz, zobrazí se formulář s navrženým novým heslem. Můžete ho změnit.
  5. Klikněte na tlačítko pro potvrzení nového hesla.
  6. Znovu se zobrazí přihlašovací formulář, kde se můžete přihlásit novým heslem.

Jak se přihlásit jako správce

Jak už bylo řečeno, každý uživatel se přihlašuje na stejné adrese. To platí i pro správce. Nemá žádnou jinou přihlašovací adresu.

Jak se přihlásím, když je na webu servisní režim?

Pokud je na webu aktivní servisní režim (to bývá typické pro pracovní verze webu), zobrazuje se nějaká stránka s vysvětlujícím textem a jednoduchou firemní grafikou. Někdy na stránce bývá přihlašovací formulář, jindy ne. Pořád platí, že do administrace se dostanete na adrese /wp-admin, nebo jiné, pokud byla změněna bezpečnostním pluginem. Platí to, co jsme uvedli na začátku článku.

Věříme, že se vám podaří do WordPress přihlásit, pokud to pořád nejde, kontaktujte nás, poradíme.

Otázky a odpovědi

Do adresního řádku prohlížeče zadejte https://www.adresavasehowebu.cz/wp-admin nebo https://www.adresavasehowebu.cz/wp-login.php a zobrazí se vám přihlašovací stránka do administrace WordPressu. Zadáte své uživatelské jméno, heslo a po správném zadání údajů vás WordPress automaticky přesměruje do administrace.

Zapomenuté heslo není problém. Jak píšeme výše, stačí kliknout na odkaz „Zapomněli jste heslo?“ pod přihlašovacím formulářem, poté vyplnit své uživatelské jméno nebo e-mail, který jste zadávali při instalaci WordPressu a na tento e-mail vám bude odeslán odkaz na vytvoření nového hesla. Doporučujeme si jej někam poznamenat. 🙂

Pro přihlášení správce není potřeba žádné jiné adresy. Jediný rozdíl je v rolích uživatelů, které se nastavují přímo v administraci WordPressu.

Další otázky a odpovědi  

Další články o WordPressu

WordCamp Brno 2019

Zúčastnili jsme se jako každý rok konference věnované WordPressu. S přednáškou o zrychlování webů vystoupil Vlasta Ott.

Přečíst

Jak zajistit zdraví WordPressu

Stejně jako u auta nebo u sebe byste neměli podceňovat příznaky komplikací. Pokud je web pomalý, často padá a objevují se chybové hlášky, trpí nějakými problémy, které byste neměli přehlížet. Přečtěte si několik tipů, co dělat nebo nedělat a které prověřené nástroje a pluginy používat k udržení 100% zdraví webu.

Přečíst