⚙️ 💡 Firemní webmaster: podpora WordPress, servis webu, hosting
📥 obchod@wp-admin.cz

Pluginy a platební brány

Zvažujete, jakou platební bránu využít pro svůj e-shop a který plugin využít? Z velké nabídky jsme vybrali několik pluginů a  platebních bran, které nás zaujaly a lze je úspěšně využít ve WordPressu. U každého produktu je krátký popis a informace o ceně.

Článek byl vydán , upraven • Autorem je Jana Šumpíková

Pro online nákupy v e-shopu můžete nabízet různé platební metody. V současnosti se používají převody na účet, dobírky, M-platby, nákupy na splátky, platební agregátory, elektronické peněženky, Premium Rate SMS, hotovost, platební karty a platební brány. I když zatím 65 % českých zákazníků upřednostňuje formu dobírky, počet těch, kteří si oblíbili nákup přes platební brány, narůstá. Výhodné je nabízet více platebních metod, což u nás umožňují platební systémy např. PayU nebo GoPay.

A jaké pluginy a platební brány můžete dále využít? Následující výčet zdaleka není kompletní, nabídka je totiž opravdu pestrá. Takže tady je slíbená ochutnávka:

Plugin České služby pro WordPress

Plugin je zdarma. Pro správnou funkčnost vyžaduje verzi WooCommerce verzi 2.2.x. Umožňuje propojit různé funkce s e-shopem (zejména pro WooCommerce).

Plugin podporuje službu Heureka (Heureka.cz a Heureka.sk), je možné aktivovat Certifikát spokojenosti, funkce Měření konverzí, Ověřeno zákazníky. Dále doprava – Uloženka.cz (CZ i SK), DPD ParcelShop (CZ i SK) –  nabízí možnost změny provedených objednávek v případě dobírky, předobjednávky, dodací dobu, sledování zásilek, XML feedy a další.

Fondy

Společně s pluginem WooCommerce vytvoří FONDY z vašeho WordPressu plnohodnotný online obchod. Tento platební plugin přidává zákazníkům možnost platit za nákupy pomocí bankovních karet, prostřednictvím internetového bankovnictví, Apple Pay, Google Pay. Díky FONDY můžete přijímat platby za zboží, služby, předplatné nebo dokonce i dary.

fondy - platebni brána
Platby kartou na vašem webu

Hlavní výhodou FONDY je mezinárodní použití – služba podporuje více než 100 měn a mnoho lokálních platebních metod pro různé země. Hlavní výhody:

  • příjem plateb od zákazníků online,
  • platební formulář lze vzhledově upravit podle designu konkrétního webu,
  • automatické sledování stavu objednávek v administraci WooCommerce,
  • zobrazování stavu plateb a komentářů k platbám,
  • osobní účet s analytikou a doplňkovými funkcemi,
  • bezplatný plugin na WordPress.org (poplatek se platí za příchozí platby)

Plugin PayPal for WooCommerce

Tento plugin je zdarma a hodí se, pokud chcete na svých stránkách zákazníkům umožnit online platbu přes platební bránu PayPal.

Plugin FAPI

Plugin je online prodejní nástroj, který umožňuje offline (převod, dobírka, hotovost) i online platby (platební karta, expresní bankovní převod, PayPal, mPlatba).

Umožňuje tvorbu automatických zpráv s fakturami (šablony), automatické fakturace z prodejního formuláře a párování přijatých plateb s vystavenými fakturami, dále automatické upomínky.

Plugin FAPI má dvě verze:

  • FAPI ZDARMA za 0 Kč – tento má omezené funkce
  • FAPI PRO za 980 Kč/měsíc – plnohodnotný

Verze zdarma nabízí například českou a slovenskou mutaci prodejních formulářů a daňových dokladů, verze PRO pak navíc jazyk anglický a německý.

Platební brána GP WebPay

Tato platební brána realizuje online platby kartou pro tyto bankovní ústavy: KB, RB, Česká spořitelna, Slovenská sporiteľňa a UniCredit. Tuzemské i zahraniční karty, kterými je možné platit: MasterCard, VISA, Diners Club a American Express. Navíc podporuje platby digitální peněženkou MasterPass a MasterCard Mobile.

Platby přijímá v korunách, eurech, amerických dolarech, britských librách, maďarských forintech, polských zlotých a ruských rublech. Zákazníkům ze zahraničí se také automaticky přizpůsobí jazyk platební brány. Díky funkci Fastpay si dokáže zapamatovat číslo karty a její expiraci. Další nákupy se pak potvrzují pouze třímístným bezpečnostním CVC kódem.

Cena platební brány je různá a závisí na typu bankovního ústavu, který GP Webpay poskytují a který si vyberete. Jde o banky například Česká spořitelna, Slovenská sporiteľňa, KB, REVO, UniCredit, ČSOB. Každá banka má vlastní stanovenou cenu a podmínky používání. Nejčastěji se výše poplatků odvíjí od počtu uskutečněných transakcí určitým procentuálním podílem z ceny zboží.

Platební brána GPwebpay - ukázka
Platební brána GP WebPay – ukázka

Platební brána Pays.cz

Platební brána Pays poskytuje provozovatelům e-shopů veškeré platební metody,  které běžně používají zákazníci v ČR. Tato platební brána plnohodnotně podporuje systém EET, tedy každá platba může být zaregistrována v elektronické evidenci tržeb. Podle nedávného rozhodnutí Ústavního soudu (prosinec 2017) se však z EET platby bezhotovostním převodem peněžních prostředků, k němuž dává příkaz plátce prostřednictvím příjemce, kterým je poplatník evidující tržbu, vyjímají. V praxi to znamená, že platby kartou, přes platební brány a další podobné způsoby se v EET neevidují.

Podporuje platbu kartami, které jsou globálně nejrozšířenějším online platebním prostředkem. Platby probíhají v reálném čase a jsou zajištěny pomocí standardu 3D Secure, který je v současnosti nejpokročilejším zabezpečením online karetních transakcí.

Brána umožňuje také platbu pomocí platebního QR kódu a PayPalu. Mimoto podporuje mobilní platby, opět v reálném čase. Tyto platby jsou výhodné v případě nižších částek (od 50 do 200 Kč). A v případě platby v hotovosti lze pomocí napojení na server EET vystavit doklad pro zákazníka splňující platné předpisy, který obdrží e-mailem a SMS zprávou. Platební brána Pays pracuje ve dvou řežimech: EET-VYP / EET-ZAP.

Neplatí se žádný měsíční paušál a můžete si vybrat, zda poplatek za používání brány zaplatíte vy jako obchodník nebo jej připočtete k účtované částce zákazníkovi. Za převod tržby se platí 39,- Kč. A výše poplatků se různí podle typu platby od 0,1 až 15 Kč + provize od 0 do 12%.

Platební brána ČSOB - ukázka
Platební brána ČSOB – ukázka

Platební brána Československé obchodní banky podporuje příjem plateb online platebními kartami značek VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, Dinners Club, Discover vydanými jakoukoliv bankou. Umožňuje přijímat platby v měnách CZK, EUR, USD, GBP, RUB, PLN, HUF (reálně použitelné druhy karet a měn závisí na smlouvě mezi obchodníkem a bankou).

Cena pluginu je jednorázový implementační poplatek 1 890,- Kč plus měsíční paušální poplatek 99,- Kč. A dále pak bankovní provize podle obratu obchodu od 1,45 % do 2,05 %.

Platební brána FIO banky

Platební brána nabízí zákazníkům e-shopu možnost zaplatit pohodlně kartou Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic i Maestro.

Tuto bránu lze jednoduše sprárovat s FIO podnikatelským účtem, který je bez poplatků a podmínek. Brána se snadno implementuje a nabízí detailní přehled plateb v Internetbankingu, je dostupná v češtině a angličtině. Má responzivní design, je zabezpečena 3D Secure a k dispozici je nepřetržitá technická podpora. Provoz platební brány je zdarma.

Platební brána FIO banky - ukázka
Platební brána FIO banky – ukázka

Platební brány Musílek (Toret.cz)

V našem výčtu nelze opomenout nabídku platební brány a dalších devíti WooCoommerce a jednoho WordPress pluginu od Vláďy Musílka. Podrobnosti naleznete najdete na webu Toret.cz, ceny se pohybují mezi 600 a 1 700,- Kč.

Platební brána TrustPay

TrustPay je slovenská platební brána pro WordPress, který používá plugin Easy Digital Downloads. Tento je zdarma a umožňuje přidávat digitální obsah. Tato platební brána je kompatibilní s pluginem WooCommerce a zákazníci mohou platit z bank Slovenská sporiteľna, Tatra banka, ČSOB, VÚB banka, Poštová banka, Prima banka, SBERBANK, UniCredit Bank, OTP banka, mBank, ZUNO a Fio banka.

TrustPay přijímá platby kartami asociací VISA, MasterCard a Maestro od zákazníků z celého světa prostřednictvím integrace jednoho řešení pro pro všechny produkty. Umožňuje automatizovat opakující se platby a ukládat platební karty pravidelných zákazníků. Má plnou plnou podporu 3D Secure bezpečnostní autentifikace pro VISA a MasterCard. Platby zpracovává v jakékoliv měně a převody probíhají okamžitě, v reálném čase. Cena: za každou platbu provize 0,99 % + 0,20 €.

Stále si nevíte rady?

Každý uvedený produkt má svá pro a proti, při výběru velmi záleží na konkrétním projektu a účelu platby. Rádi vám pomůžeme s vyhledáním té správné platební brány nebo pluginu, a to přesně na míru potřebám e-shopu. Samozřejmě se zřetelem na kvalitu, spolehlivost a nejvýhodnější cenu. Naši profesionálové denně řeší nejrůznější varianty požadavků pro weby s e-shopy, mají tedy bohaté zkušenosti a přehled.

Ilustrativní ikona

Měsíční správa webu na WordPressu je naší hlavní službou, podívejte se, co všechno obnáší a proč byste se o svůj web měli pravidelně starat.

Jak vám správa pomůže 

Použitý náhledový obrázek: zdroj Pexels.com, Licence CC0 1.0 Universal

Další články o WordPressu

Jaké jsou typy pamětí?

V praxi a v požadavcích, které s našimi zákazníky běžně řešíme, se objevuje i výraz paměť. Ten může vyjadřovat různé prostředky a účely využití. Povíme si, jaké typy zařízení pojem paměť počítače představuje, rozdíly mezi nimi, jak pracují, k čemu slouží a co jejich kapacita ovlivňuje. Článek vznikl na základě dotazu našeho zákazníka a třeba se některé informace zrovna budou hodit i vám.

Přečíst

WordPress a GDPR

Přesně 25. května roku 2018, vstoupilo v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR (General Data Protection Regulation). Přinášíme vám shrnutí podstatných informací se zřetelem na konkrétní dopady pro provozovatele e-shopů a dalších komerčních stránek.

Přečíst