Pluginy a platební brány

Zvažujete, jakou platební bránu využít pro svůj e-shop a který plugin využít? Z velké nabídky jsme vybrali několik pluginů a  platebních bran, které nás zaujaly a lze je úspěšně využít ve WordPressu. U každého produktu je krátký popis a informace o ceně.

Pro online nákupy v e-shopu můžete nabízet různé platební metody. V současnosti se používají převody na účet, dobírky, M-platby, nákupy na splátky, platební agregátory, elektronické peněženky, Premium Rate SMS, hotovost, platební karty a platební brány. I když zatím 65 % českých zákazníků upřednostňuje formu dobírky, počet těch, kteří si oblíbili nákup přes platební brány, narůstá. Výhodné je nabízet více platebních metod, což u nás umožňují platební systémy např. PayU nebo GoPay.

A jaké pluginy a platební brány můžete dále využít? Následující výčet zdaleka není kompletní, nabídka je totiž opravdu pestrá. Takže tady je slíbená ochutnávka:

Plugin České služby pro WordPress

Plugin je zdarma. Pro správnou funkčnost vyžaduje verzi WooCommerce verzi 2.2.x. Umožňuje propojit různé funkce s e-shopem (zejména pro WooCommerce).

Plugin podporuje službu Heureka (Heureka.cz a Heureka.sk), je možné aktivovat Certifikát spokojenosti, funkce Měření konverzí, Ověřeno zákazníky. Dále doprava – Uloženka.cz (CZ i SK), DPD ParcelShop (CZ i SK) –  nabízí možnost změny provedených objednávek v případě dobírky, předobjednávky, dodací dobu, sledování zásilek, XML feedy a další.

Plugin PayPal for WooCommerce

Tento plugin je zdarma a hodí se, pokud chcete na svých stránkách zákazníkům umožnit online platbu přes platební bránu PayPal.

Plugin FAPI

Plugin je online prodejní nástroj, který umožňuje offline (převod, dobírka, hotovost) i online platby (platební karta, expresní bankovní převod, PayPal, mPlatba).

Umožňuje tvorbu automatických zpráv s fakturami (šablony), automatické fakturace z prodejního formuláře a párování přijatých plateb s vystavenými fakturami, dále automatické upomínky.

Plugin FAPI má dvě verze:

  • FAPI ZDARMA za 0 Kč – tento má omezené funkce
  • FAPI PRO za 980 Kč/měsíc – plnohodnotný

Verze zdarma nabízí například českou a slovenskou mutaci prodejních formulářů a daňových dokladů, verze PRO pak navíc jazyk anglický a německý.

Platební brána GP WebPay

Tato platební brána realizuje online platby kartou pro tyto bankovní ústavy: KB, RB, Česká spořitelna, Slovenská sporiteľňa a UniCredit. Tuzemské i zahraniční karty, kterými je možné platit: MasterCard, VISA, Diners Club a American Express. Navíc podporuje platby digitální peněženkou MasterPass a MasterCard Mobile.

Platby přijímá v korunách, eurech, amerických dolarech, britských librách, maďarských forintech, polských zlotých a ruských rublech. Zákazníkům ze zahraničí se také automaticky přizpůsobí jazyk platební brány. Díky funkci Fastpay si dokáže zapamatovat číslo karty a její expiraci. Další nákupy se pak potvrzují pouze třímístným bezpečnostním CVC kódem.

Cena platební brány je různá a závisí na typu bankovního ústavu, který GP Webpay poskytují a který si vyberete. Jde o banky například Česká spořitelna, Slovenská sporiteľňa, KB, REVO, UniCredit, ČSOB. Každá banka má vlastní stanovenou cenu a podmínky používání. Nejčastěji se výše poplatků odvíjí od počtu uskutečněných transakcí určitým procentuálním podílem z ceny zboží.

Platební brána GPwebpay - ukázka
Platební brána GP WebPay – ukázka

Platební brána Pays.cz

Platební brána Pays poskytuje provozovatelům e-shopů veškeré platební metody,  které běžně používají zákazníci v ČR. Tato platební brána plnohodnotně podporuje systém EET, tedy každá platba může být zaregistrována v elektronické evidenci tržeb. Podle nedávného rozhodnutí Ústavního soudu (prosinec 2017) se však z EET platby bezhotovostním převodem peněžních prostředků, k němuž dává příkaz plátce prostřednictvím příjemce, kterým je poplatník evidující tržbu, vyjímají. V praxi to znamená, že platby kartou, přes platební brány a další podobné způsoby se v EET neevidují.

Podporuje platbu kartami, které jsou globálně nejrozšířenějším online platebním prostředkem. Platby probíhají v reálném čase a jsou zajištěny pomocí standardu 3D Secure, který je v současnosti nejpokročilejším zabezpečením online karetních transakcí.

Brána umožňuje také platbu pomocí platebního QR kódu a PayPalu. Mimoto podporuje mobilní platby, opět v reálném čase. Tyto platby jsou výhodné v případě nižších částek (od 50 do 200 Kč). A v případě platby v hotovosti lze pomocí napojení na server EET vystavit doklad pro zákazníka splňující platné předpisy, který obdrží e-mailem a SMS zprávou. Platební brána Pays pracuje ve dvou řežimech: EET-VYP / EET-ZAP.

Neplatí se žádný měsíční paušál a můžete si vybrat, zda poplatek za používání brány zaplatíte vy jako obchodník nebo jej připočtete k účtované částce zákazníkovi. Za převod tržby se platí 39,- Kč. A výše poplatků se různí podle typu platby od 0,1 až 15 Kč + provize od 0 do 12%.

Platební brána ČSOB - ukázka
Platební brána ČSOB – ukázka

Platební brána Československé obchodní banky podporuje příjem plateb online platebními kartami značek VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, Dinners Club, Discover vydanými jakoukoliv bankou. Umožňuje přijímat platby v měnách CZK, EUR, USD, GBP, RUB, PLN, HUF (reálně použitelné druhy karet a měn závisí na smlouvě mezi obchodníkem a bankou).

Cena pluginu je jednorázový implementační poplatek 1 890,- Kč plus měsíční paušální poplatek 99,- Kč. A dále pak bankovní provize podle obratu obchodu od 1,45 % do 2,05 %.

Platební brána FIO banky

Platební brána nabízí zákazníkům e-shopu možnost zaplatit pohodlně kartou Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic i Maestro.

Tuto bránu lze jednoduše sprárovat s FIO podnikatelským účtem, který je bez poplatků a podmínek. Brána se snadno implementuje a nabízí detailní přehled plateb v Internetbankingu, je dostupná v češtině a angličtině. Má responzivní design, je zabezpečena 3D Secure a k dispozici je nepřetržitá technická podpora. Provoz platební brány je zdarma.

Platební brána FIO banky - ukázka
Platební brána FIO banky – ukázka

Platební brány Musílek (Toret.cz)

V našem výčtu nelze opomenout nabídku platební brány a dalších devíti WooCoommerce a jednoho WordPress pluginu od Vláďy Musílka. Podrobnosti naleznete najdete na webu Toret.cz, ceny se pohybují mezi 600 a 1 700,- Kč.

Platební brána TrustPay

TrustPay je slovenská platební brána pro WordPress, který používá plugin Easy Digital Downloads. Tento je zdarma a umožňuje přidávat digitální obsah. Tato platební brána je kompatibilní s pluginem WooCommerce a zákazníci mohou platit z bank Slovenská sporiteľna, Tatra banka, ČSOB, VÚB banka, Poštová banka, Prima banka, SBERBANK, UniCredit Bank, OTP banka, mBank, ZUNO a Fio banka.

TrustPay přijímá platby kartami asociací VISA, MasterCard a Maestro od zákazníků z celého světa prostřednictvím integrace jednoho řešení pro pro všechny produkty. Umožňuje automatizovat opakující se platby a ukládat platební karty pravidelných zákazníků. Má plnou plnou podporu 3D Secure bezpečnostní autentifikace pro VISA a MasterCard. Platby zpracovává v jakékoliv měně a převody probíhají okamžitě, v reálném čase. Cena: za každou platbu provize 0,99 % + 0,20 €.

Stále si nevíte rady?

Každý uvedený produkt má svá pro a proti, při výběru velmi záleží na konkrétním projektu a účelu platby. U nás ve wp-admin.cz vám rádi pomůžeme s vyhledáním té správné platební brány nebo pluginu, a to přesně na míru potřebám e-shopu. Samozřejmě se zřetelem na kvalitu, spolehlivost a nejvýhodnější cenu. Naši profesionálové denně řeší nejrůznější varianty požadavků pro weby s e-shopy, mají tedy bohaté zkušenosti a přehled.

Měsíční správa webu na WordPressu je naší hlavní službou, podívejte se, co všechno obnáší a proč byste se o svůj web měli pravidelně starat.
Jak vám správa pomůže 

Použitý náhledový obrázek: zdroj Pexels.com, Licence CC0 1.0 Universal

Napsat komentář