⚙️ 💡 Firemní webmaster: podpora WordPress, servis webu, hosting
📥 obchod@wp-admin.cz

Migrace pošty pomocí Thunderbird

Máte-li poštovní schránku, do které potřebujete přesunout poštu z jiné poštovní schránky, určitě využijte klienta Thunderbird. Tento nástroj umožňuje velice rychle (jen několik kliků) získat celý obsah pošty, který potřebujete. Jde o jednoduchý a velmi elegantní způsob migrace pošty.

Jak na to?

Po instalaci Thunderbirdu si připojte schránku, ze které chcete migrovat poštu. Zde na obrázku ji vidíme již připojenou – složka „Doručená pošta“.

Doručená pošta účtu v Thunderbird
Doručená pošta účtu v Thunderbird

Připojení schránky

Poté si připojíte i novou schránku, do které poštu chcete přesunout. Postup je stejný jako připojení v prvním případě, tedy:
Kliknete na „Soubor“ → „Nový“ → „Existující poštovní účet“

Thunderbird: přidání nového poštovního účtu
Thunderbird: přidání nového poštovního účtu

Poté se zobrazí okno, do kterého zadáte e-mail a heslo účtu. Stisknete „Pokračovat“:

Thunderbird: zadání e-mailu a hesla při tvorbě účtu
Thunderbird: zadání e-mailu a hesla při tvorbě účtu

Spustí se vyhledávání schránky a objeví se okno s volbou protokolu (IMAP nebo POP3), ponecháte volbu IMAP a stisknete „Hotovo“:

Thunderbird: volba protokolu
Thunderbird: volba protokolu

Nyní máte v aplikaci Thunderbird připojené dvě schránky pod sebou (zde jedna gmail.com a druhá centrum.cz), jak vidíte na obr:

Thunderbird: připojené dva účty pro možnost migrace pošty
Thunderbird: připojené dva účty pro možnost migrace pošty

Vlastní migrace

A následuje samotný přesun obsahu schránky (zde z účtu gmail.com na účet centrum.cz). Ten lze provést dvěma způsoby. Vždy však napřed označíte poštu, kterou chcete přesouvat nebo „vyberete vše“ (Ctrl+A) – e-maily jsou zbarveny oranžově. Označené e-maily můžeme chytit pomocí pravého tlačítka myši (objeví se symbol dokumentu) a takto přesunout do doručené pošty nové schránky:

Thunderbird: přesun pošty pomocí myši
Thunderbird: přesun pošty pomocí myši

Nebo kliknete pravým tlačítkem nad označenými e-maily a zvolíte cestu „Přesunout do“ → „XXX (nová schránka)“ → „Doručená pošta“:

Thunderbird: přesun pošty ručně (klikáním)
Thunderbird: přesun pošty ručně (klikáním)

A máte hotovo. Nic více není třeba, e-maily jsou nyní přesunuty v nové schránce a můžete dále psát i přijímat emaily u nového poskytovatele.

Další články o WordPressu

Skvělý plugin Caldera Forms pro tvorbu formulářů!

Plugin je to sice skvělý, ale ke konci roku 2021 končí a autoři doporučují přechod na Ninja Forms. Tento článek již tedy není aktuální.

Přečíst

Šablona Drift

Představíme si šablonu Drift. Je to pravidleně akutalizovaná bezplatná verze multifunkční profesionální šablony Drift Pro. Vytořena byla jako šablona pro tvorbu komerční stránky nebo blogu. Má jednoduché uspořádání a je optimalizovaná pro obrazovky s vysokým rozlišením (Retina Ready).
Pokud vytváříte web a základním požadavkem pro jeho vzhled je menu na levé straně webu, můžete využít právě tuto šablonu. Umístění menu se dá samozřejmě řešit i jinak, ale zde je výhoda, že máte menu připravené.

Přečíst