Zrychlení WordPressu o 30 % a více

Věděli jste, že rychlost webu ovlivňuje váš byznys?
Zrychlení webu vám může již dnes přinést více zákazníků a tím i větší zisky.

Bez rychlého webu se dnes podnikat nedá!

Všechny webové stránky se časem zpomalují. Což nedrásá jen vaše nervy při editaci webu, ale ve výsledku to odrazuje potenciální zákazníky, kteří u vás chtěli utratit peníze.
A co se stane? Odejdou nakoupit ke konkurenci. A na vás už si nikdy nevzpomenou.
Hlavním cílem každého majitele webu by tak mělo být co nejrychlejší načítání stránek potenciálnímu zákazníkovi.

Proč jsou weby pomalé?

Jednoduše řečeno – obsahují nadbytek dat.
Nejde ale o malou kapacitu, zakoupení „většího hostingu“ vám web nezrychlí.

Hlavním problémem je nehospodárné využívání všech zdrojů, ze kterých je stránka vytvořena:

Obrázky

Obrázek má rozměry 2560 bodů na šířku, velikost 10 MB, které se stahují. Přitom se zobrazuje pouze ve velikosti 500 bodů na šířku.

Na stránce je takových fotek 8-10. Stahuje se 60, 80, 100 MB. Na fotky se přitom sotva podíváte – tedy pokud se vám načtou.

Mnoho zdrojů

Mnoho pluginů, mnoho skriptů a stylů, které definují chování a vzhled stránky. Používání velkých a složitých komponent – populárních šablon, které jsou složeny ze stovek a tisiců dalších zdrojů, které je potřeba stáhnout.

Načítání odjinud

Používání externích zdrojů – stahování Google písem, reklamních, měřicích a jiných skriptů (přípony JS). Víte, že sdílecí tlačítko s počtem sdílení může stránku zbrzdit o 1.5 sekundy?

Nízká kvalita hostingu a nastavení

Průměrný český hosting je pomalý a váš web sám od sebe nezrychlí. Pouze některé jsou rychlé, jsou taky trochu dražší. Vědí proč.

Weby často nejsou správně nastavené, tvůrce nebo správce to neudělal. Neuměl nebo nedostal pořádně zaplaceno.

Měření rychlosti webu

Pro změření rychlosti webu se používají nástroje volně dostupné na internetu.

Je to například WebPageTest.org nebo Google PageSpeed Insights, i když ten neměří rychlost (je to pouze jeden z výstupů měření). Sdělí vám, že na vašem webu našel problémy a taky vám řekne, co máte upravit. Třeba:

  • Eliminujte zdroje, které blokují vykreslení
  • Odstraňte nepoužívaný JavaScript
  • Zkraťte dobu počáteční odpovědi serveru
  • Odstraňte nepoužívané styly CSS
  • Snižte vliv kódu třetích stran
  • Minimalizujte práci v hlavním podprocesu a další

Jenže – vy víte, co to znamená a jak úkoly splnit?

Co se stane, když máte pomalý web

Některé stránky se načítají příliš dlouho.
Na telefonu se váš web načítá věčnost nebo vůbec. A vy tím přichází nejen o nervy, ale i zákazníky.

cas jsou penize
phone

Vaše stránky nemusí být pro mobilní telefony vhodně uzpůsobeny.

d1

Klient ztratí nervy a odejde z košíku jen jeden krok před zaplacením.

chyba puzzle

Kromě vás a vašich klientů není s rychlostí spokojený ani Google a váš web ve výsledcích hledání znevýhodňuje.

Jak vidíte, existuje tedy řada faktorů, proč by se váš web měl načítat co nejrychleji. Představte si místo webu auto. Aby fungovalo, mohli jste s ním řezat zatáčky a zároveň vozit svou rodinku bezpečně, musíte se o něj starat. Jednou za čas ho předáte do rukou techniků a očekáváte, že po návratu bude jezdit jako nové!

Proč je zrychlení webových stránek důležité?

penize a cas

S každou další sekundou načítání stránky z ní návštěvníci odcházejí.

oko symbol

Rychlejší stránky mají vliv na Quality Score v kampaních Google Ads. To znamená nižší cenu za kliknutí.

b7

Google vám za dlouhé návštěvy také připíše body za kvalitu webu. Tedy lepší pozice ve vyhledávání.

cas jsou penize

Vaši klienti budou spokojenější. Je potvrzeno, že v rychlejším e-shopu lidé více utrácejí.

I tyto weby jsme zrychlili

logo koukamse
Velkoobchod kamerovými systémy
nocnik.online
Magazín
Locusmap
Mapová aplikace
vekra_logo
Výrobce oken Vekra

Postaráme se o váš web,
aby jel jako z praku

A bude to probíhat nějak takto (i když detaily se pokaždé liší), jakmile nám předáte přístupové údaje k webu, případně také hostingu.

c4

Data zálohujeme a vytvoříme kopii

Vytvoříme pracovní kopii webu, na které pracujeme. Na vašem „ostrém“ webu pracujeme až v následných fázích, kdy máme vše vyzkoušené nanečisto.

c5

Provedeme audit webu a navrhneme plán

Nejprve provedeme technická měření a testy pomocí různých nástrojů. Z toho vyplyne, co všechno je špatně a co je potřeba vylepšit. Sestavíme plán jednotlivých kroků, které vedou k rychlejšímu webu. Bereme v potaz také mobilní verzi webu.

e4

Vylepšíme nastavení pluginů a šablony

Ověříme parametry a nastavení hostingu, vylepšíme, co půjde. Po konzultaci s vámi odstraníme nepotřebné komponenty. V rámci možností vylepšíme kód šablony webu a nasadíme podřízenou šablonu. Pročistíme databázi, zmenšíme její velikost odstraněním nepotřebných dat. Opravíme neplatné odkazy, které načítání taky brzdí. Zrevidujeme skripty, které web odněkud načítá a které jsou úplně nejvíc největší brzdou.

obrazky

Optimalizujeme obrázky a písma

V případě, že to výrazně nesníží grafickou kvalitu webu, zmenšíme datovou velikost obrázků a převedeme je na formát webp. Doporučíme také zmenšení obrovských fotogalerií. Snížíme počet načítaných fontů, případně je zaměníme za SVG ikony nebo převedeme na lokální.

e1

Nasadíme různé úrovně cachování

Začneme na hostingu/serveru, pokračujeme přenosem a nakonec ve WordPressu – všude nastavíme cachování. Tím se zmenší množství přenášených dat a urychlí se jejich přenos. Ve speciálních případech vylepšíme kód vlastních pluginů a nasadíme cachování přímo v kódu (např. cachování databázových dotazů do transientů). Otestujeme a vychytáme chyby.

ikona oko

Úpravy provedeme na vašem webu

Dosud jsme většinu prací prováděli na pracovní kopii. Pokud vše funguje, schválíte nám nasazení na produkční web. Nepřenášíme data, ale zopakujeme předešlé úspěšné kroky. Nastavíme podřízenou šablonu. Provádíme měření rychlosti a hledáme chyby, které odstraňujeme. Zohledňujeme odkazový profil, napojení na Search Console, Analytics, GTM a další důležité externí služby.

e1

Web předáme zrychlený

Předáme vám aktualizovaný a zrychlený web a výsledky před a po. Doladíme detaily, dáme vám instrukce, co dále dělat a co nedělat.

O všech změnách vás samozřejmě informujeme, řekneme vám, jak to usnadní práci vám a nákup vašim klientům a uvedeme vás do obrazu, abyste věděli, jak si můžete změny ověřit. Dbáme na ochranu osobních údajů, obchodního tajemství a vysokou míru bezpečnosti.

Časté dotazy

Je přirozené, že vás napadají některé otázky. Odpovídáme tedy předem.

Jak dlouho bude web mimo provoz?

V první fázi, kdy budeme využívat pracovní kopii, se vašeho webu skoro ani nedotkneme. Jakmile ale nastane doba pro přenos nastavení na ostrý web, bude potřeba ho na nějakou dobu odstavit. Obvykle to bývá hodina nebo dvě, když nastanou potíže, pak ještě další podobné servisní okno. Domluvíme se předem, kdy bude nejlepší podobnou odstávku zahájit.

To znamená, že na webu budete něco instalovat?

Ano, na web budeme instalovat potřebné pluginy, některé naopak odstraňovat. Na odstranění se vás zeptáme a revizi provedeme společně. Ovšem pluginy, které jsou potřeba ke zrychlení, vybíráme sami dle zkušenosti a aktuálního přínosu. Např. správná funkčnost cachovacího pluginu se ukáže až v praxi. Chtěli bychom tedy mít možnost nainstalovat na web běžně dostupné pluginy, které splní zadání – zrychlit web.

Je možné snížít rychlost načítání třeba na jednu sekundu?

Nejprve je potřeba web změřit a zjistit jeho slabiny a také možnosti zrychlení. Čas pod jednu sekundu je na mnoha webech reálný, na některých ale může být dobrým výsledkem rychlost kolem dvou sekund. Opravdu záleží nejen na konkrétním webu, ale také na každé stránce.

Nestačí prostě nahrávat menší obrázky?

Nestačí, ale je to dobrý začátek. Na celkové načtení stránky má vliv mnoho procesů – rychlost přípravy dat, jejich zpracování, stažení a zobrazení. Příprava dat je načítání z databáze, zpracování může být třeba vytvoření kódu pro slider nebo fotogalerii, stažení dat znamená stažení fotek a skriptů, které umožní jejich „oživení“, a zobrazení znamená všechno to seskládat a zobrazit (včetně spuštění stažených skriptů). A sem patří třeba také externí skripty (měřicí). V každé fázi lze jednotlivé kroky urychlit různými technikami.

Na to přece stačí cachovací plugin!

Plugin připravuje „do zásoby“ už vytvořené stránky a pak je rychle zobrazuje. Ale když budou vytvořené neefektivně, tedy budou zbytečně velké, pak bude také cache zbytečně velká. Ta se má používat až na konci celého procesu zrychlení, když už byly všechny předchozí kroky provedeny. Takže plugin je důležitý, ale nestačí ho jen aktivovat a nastavit.

info

Máte jiné dotazy?

Zavolejte nám na +420 587 407 757 a my vám rádi poskytneme další informace ke zrychlení vašeho webu.

Nechte svůj web zrychlit!

Pomalý web vás připravuje o peníze.
Zrychlíme ho.

Napište nám, navrhneme postup přímo pro váš web.