Tři způsoby, jak získat vzhled pro svůj WordPress

Vzhled webových stránek je definován šablonou. To je sada souborů napsaných v různých programovacích a popisných jazycích (HTML, PHP, JavaScript) a obrázků, které podle docela složité logiky vytvoří vzhled webu. Nejen vzhled, ale také chování. Do šablony nepatří obsah ani většina datových struktur (ty mají být v pluginech).

Existují principiálně tři hlavní wholesale jerseys cesty, jak můžete získat šablonu pro svůj web. Každá má výhody a nevýhody, které tady uvedeme.

Koupená premium šablona

Slovo premium znamená, že máte získat nadstandardní vlastnosti. Před časem to bývala např. pokročilá konfigurace nebo podpora různých formátů (vzhled) pro různé typy článků. Dnes jsou šablony přehlcené funkcemi a efekty, takže výhodou se stává jednoduchost a čistota designu. Placené šablony mají určité výhody. Oslovují tak zejména laiky, kteří se řídí svým vnitřním estetickým cítěním a neberou v potaz technické parametry a požadavky:

 • šablony jsou dílem grafického designera a jsou esteticky atraktivní (obvykle),
 • úspěšně vzbuzují pocit, že za the cenu několika set korun „udělají“ web,
 • mají This široké možnosti nastavení a publikování,
 • většinou jsou zaměřené na vizuální stránku publikování a nastavení.

Jenže to samé je v reálu obvykle také nevýhoda:

 • nelze změnit design, protože je to hned vidět,
 • šablony nepodporují češtinu a často používají písma, která Jak nemají české znaky,
 • často nemají takové funkce, které byly prezentovány přede prodejem /obvyklý argument bývá, že šlo o vývojářskou verzi),
 • jsou chybové a tyto chyby jsou obtížně odstranitelné,
 • soubory jsou programovány kódovány zcela neefektivně,
 • nastavení, údržba, aktualizace nebo oprava šablony je značně časově náročné a nese s sebou vícenáklady,
 • data vložená do různých políček nelze snadno migrovat Weekend jinam, nejde o standardní cheap mlb jerseys datové struktury,
 • vizuální editory a composery bývají velmi složité a nepřehledné.

Tak by šlo pokračovat. Jistě najdete placenou šablonu, která tyto negativní vlastnosti nemá, ale viděl jsem desítky z nich a práce s nimi je útrpná.

Stažení bezplatné šablony

Šablony, které byly jen tak zadarmo (a obvykle open source), pomalu mizí. Začínají převažovat okleštěné verze placených šablon, v nichž jsou zablokované klíčové funkce. Často podporují falešný dojem, že nákupem plné verze omezení zmizí. Sice může zmizet, ale cheap jerseys přibudou nové problémy.

Ale pravdou je, že Asses se dá najít bezplatná šablona, která je dobře napsaná a po drobných úpravách je použitelná. Tuto cestu využíváme.

Naprogramování šablony na míru

Tento způsob považuji za nejlepší pro obě strany, zadavatele i realizátora. cheap nba jerseys Zadavatel má vzhled pod kontrolou a má jistotu, že šablona vzniká podle originálního návrhu, tudíž ji nikdo nemá. Unikátnost webu by měla být zajištěna.

Realizátor má zase pod kontrolou kód a může Maintain (měl by!) pracovat efektivně. Za základ asi použije některou vývojářskou platformu jako Bootstrap nebo jinou a na ní postaví novou šablonu. Technický základ zajistí pravidelnou aktualizaci např. s ohledem na tablety a mobily, originální vzhled zase zajišťuje cheap jerseys jedinečnost webu. Tato cesta je ovšem nejdražší, i když ani předchozí dvě nemusí být vyloženě levné.

Který způsob preferujete vy? Nebo jsem zapomněl ještě na nějaký způsob, jak se dopracovat ke vzhledu webových stránek?

Další články k tématu

Šablona Drift Představíme si šablonu Drift. Je to pravidleně akutalizovaná bezplatná verze multifunkční profesionální šablony Drift Pro. Vytořena byla jako šablona pro tvorbu komerční stránky nebo...blogu. Má jednoduché uspořádání a je optimalizovaná pro obrazovky s vysokým rozlišením (Retina Ready). Pokud vytváříte web a základním požadavkem pro jeho vzhled je menu na levé...straně webu, můžete využít právě tuto šablonu. Umístění menu se dá samozřejmě řešit i jinak, ale zde je výhoda, že máte menu připravené.
WordPress a licence: Pár otázek a odpovědí majitelů webů Troufnu si říct, že licence jsou pro většinu z nás abstraktní něco, co se občas ukáže ve formě dlouhých a neopsatelných textů, které se někam musí zadat, aby začalo fungovat...to, co jsme zaplatili. Stručně řečeno. Pojďme si tedy vysvětlit nezbytné minimum, ve kterém by se měl ve vlastním zájmu prakticky orientovat majitel webu.

Napsat komentář