Vylepšený e-shop s obrazy

Tato zakázka našeho klienta byla poměrně rozsáhlá, na webu jsme provedli mnoho úprav, oprav, změn a vylepšení. Pokusíme se je stručně představit.

Provedené práce

Navázali jsme na práci Vládi Musílka, který do e-shopu importoval produkty. Těch je opravdu hodně, v současné době internetový obchod nabízí téměř 2 800 reprodukcí.

Pro požadovaný vzhled a funkčnost jsme nasadili vlastní šablonu, do které bylo potřeba přenést veškerá data – publikované příspěvky, stránku s obchodními podmínkami a další obsahové stránky (rámování, tisk atd.). A samozřejmě veškeré obrázky. Zde jsme se setkali s řadou potíží a chyb, nicméně podařilo se nám data v pořádku dostat na místo. Některé chybějící obrázky bylo potřeba doplnit ručně.

Úprava rychlosti

Výměna cachovacího modulu a nastavení memcache módu, který byl zprovozněn na vlastním serveru. Následně jsme provedli nastavení cache včetně memcached.

Nastavení vyhledávání

Abychom vylepšili vyhledávání, využili jsme produkt Relevanssi, který k nacházení výsledků používá předem připravenou databázi. Po instalaci si nejprve projde celou databázi WordPressu a podle parametrů, které jsou zadány, uloží všechny možné výsledky (přesněji řečeno popis možných výsledků). Lze určit konkrétní custom fields, které se mají prohledávat. Takto lze nastavit například vyhledávání podle skladových jednotek.

Napojení webu na Search Console

Web jsme napojili na službu Search Console, aby bylo možné využívat různé užitečné informace, které napomáhají zvyšovat dohledání webu potencionálními návštěvníky. Například lze analyzovat kliknutí z Google vyhledávání, sledovat upozornění na kritické chyby a problémy nebo otestovat, zda Google rozumí obsahu webu.

E-shop

reprodukce_ e-shop
Reprodukce e-shop

E-shop prošel celou řadou úprav, díky nimž nabízí výjimečné možnosti vyhledávání a pomáhá návštěvníku k velmi rychlému a snadnému nalezení daného uměleckého díla.

Filtry

K orientaci v e-shopu slouží čtveřice filtrů, pomocí nichž si návštěvník e-shopu může specifikovat obraz, který jej zajímá. Může si tak vymezit orientaci (horizontální, vertikální, čtverec) barevnost (modrá, fialová, bílá…), kategorii (abstraktní, dekorativní, dětský…) nebo umělce (řazeno dle abecedy).

filtry
Filtry

Související produkty

Na přání zákazníka jsme zařídili, aby se v e-shopu u každého zobrazeného produktu objevovala v sekci Související produkty (dolní část obr.) nabídka dalších děl téhož autora obrazu a ještě další drobná zlepšení, která zjednodušují online nákup.

souvisejici_produkty
Související produkty

Seřazení rozměrů

Protože dokonalý web tvoří perfektní provedení i nejmenších detailů, upravovali jsme např. seřazení rozměrů v nabídce dle velikosti:

serazeni_rozmeru
Seřazení rozměrů

Štítky, vytvoření seznamu kategorií a autorů

K jednotlivým produktům jsme přidali velmi užitečné a vyhledávání usnadňující štítky a upravili pole pro vyhledávání. Na samostatných stránkách jsme vytvořili seznam všech autorů umělců a kategorií.

seznam_umelcu
Seznam umělců

Nastavení plateb kartou, způsoby doručení a platební metody

Provoz online pokladny jsme zajistili pomocí pluginu, který bylo potřeba nejprve otestovat. Teprve poté jsme mohli přejít na ostrý provoz, který umožňuje výběr ze čtyř možností doručení zboží.

moznosti_doruceni
Možnosti doručení

Rozšíření nastavení WooCommerce

Rozšíření se týkalo především oznamovacích e-mailů. Ty se odesílají zákazníkům při změnách stavu objednávky:  při jejím přijetí, při zahájení zpracování a po vlastním odeslání zboží. Zákazník je průběžně informován o aktuální situaci ohledně svého požadavku, což je velmi vítáno. Je tak zvýšena důvěryhodnost e-shopu a zvýrazněna profesionality firmy.

Rozšíření funkcionality e-shopu jsme zajistili pomocí pluginu WooCommerce Order Status & Actions Manager, který si vybral zákazník. Dle jeho požadavku jsme k výpisu detailu produktu pod rozbalovací menu přidali informaci o další možnosti objednávky (na obr. vyznačeno červeně).

moznosti_objednavky
Možnosti objednávky

Web nemáme v trvalé správě, ale práci na něm se s různou intenzitou věnujeme i nadále.

Optimalizovali jsme web i e-shop tak, aby splňoval kritéria moderního designu s bezvadnou funkčností ovládání, a tím jsme přispěli k tomu, aby světlo světa spatřil další cool web.

Profil klienta

ART1 je specialista na obrazy, který kromě rámování obrazů provozuje kamenný obchod a e-shop, ve kterém nabízí nepřeberné množství rámovacích lišt, a také hotové obrazy, grafiky, zrcadla i další umělecké předměty.

Adresa:

www.art1.cz

Realizováno:

2016

Použité technologie:

  • redakční systém WordPress
  • produkt Relevanssi
  • cachovací plugin
  • plugin WooCommerce Order Status & Actions Manager
  • další pluginy pro dosažení požadovaných funkcí

Dodané služby:

  • napojení na Search Console
  • výběr a adaptace pluginů
  • rozšíření nastavení WooCommerce
  • nastavení služeb
  • koncepční řešení projektu

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.