Dvě jazykové mutace e-shopu

Od našeho klienta jsme obdrželi zakázku na zprovoznění e-shopu. Základním požadavkem pro e-shop bylo, aby fungoval jak v české, tak anglické verzi. Instalovali jsme tedy WooCommerce a překladový plugin WPML, který různé jazykové mutace umožňuje.

E-shop

E-shop jsme naplnili produkty a upravili detailní informace, které se u jednotlivých vín zobrazují. Nyní u nabídky najdete nejen název vína, ale také jeho výrobce a ročník. Pro vysoký komfort vyhledávání jsme upravili filtry e-shopu, takže produkt lze vybírat podle různých kritérií. To jistě ocení zvláště znalci a milovníci vína, kteří mají specifické požadavky a ví přesně, co chtějí. Například, chci-li si zakoupit bílé víno francouzského původu, a to konkrétně od výrobce Domaine Savary, mohu si jednoduše tuto nabídku zobrazit, aniž by bylo potřeba probírat se celým obsáhlým sortimentem. Na obrázku jsou tyto filtry zvýrazněny červeným rámečkem:

aktivni_filtry
Výběr vína pomocí filtrů

Samozřejmostí jsou také filtry, které nám řadí nabídku vín podle stáří, popularity, hodnocení a ceny:

razeni_zbozi
Řazení dle vybraných parametrů

Detail produktu

detail_produktu
Další informace – detail produktu

U zobrazování detailů produktu jsme upravili původní nepraktické rozbalování jednotlivých položek, takže nyní jsou všechny vidět najednou v přehledné tabulce. Tato drobnost na návštěvníka stránek zcela jistě působí vstřícně a napomáhá rychlé orientaci v nabídce e-shopu.

Platební brána

Dalším podstatným krokem bylo zprovoznění nejpoužívanější platební brány v českých e-shopech GP webpay, která umožňuje rychlé a bezpečné platby  tuzemskými i zahraničními kartami asociací MasterCard, VISA, Diners Club a American Express. Podporuje také platby digitální peněženkou MasterPass a MasterCard Mobile. Aktivaci této služby nám umožnila instalace pluginu Woo GP Webpay.

Rezervace

Vytvořili jsme rezervační formulář, který umožňuje rezervaci místa ve vinotéce.

Na základě našeho doporučení a pomocí vlastního nastavení šablony se nám podařilo vytvořit velmi sympatický e-shop s nevšední možností vyhledávání pomocí speciálních filtrů, který máme nadále v trvalé správě.

Profil klienta

Firma Enoteca Aroma se zabývá vším, co souvisí s vínem. Prodává vína a doplňky, krabičky s vínem, dárkové koše, zvláštní nabídky a dárkové poukazy. Provozuje maloobchod a velkoobchod s vínem. A právě vytvoření e-shopu pro prezentaci a prodej vín náš klient požadoval.

Adresa:

www.enotecaaroma.cz

Realizováno:

2016

Použité technologie:

 • redakční systém WordPress
 • plugin WooCommerce
 • plugin Woo GP Webpay
 • plugin WPML

Dodané služby:

 • výběr a adaptace pluginů
 • dvě jazykové verze webu
 • rozšíření nastavení WooCommerce
 • zprovoznění platební brány
 • kódování šablony na míru
 • koncepční řešení projektu
 • servis a technický dohled

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.