Jedna aplikace pro více e-mailových účtů

Založili jsme zákazníkovi více e-mailových schránek na různých webech. Plánuje rozesílat newslettery, k tomu používá vhodný e-mailingový nástroj. Ale pro reakce svých čtenářů potřebuje e-mailové schránky typu info@, kam čtenáři mohou napsat.

Takových schránek bude několik a pracovník, který bude zprávy od čtenářů vyřizovat, potřebuje vhodný systém, aby měl vše na jednom místě.

Vedeli by ste pre nas presmerovat tento novy email (a do buducna aj dalsie emaily z ostatnych webov) na jeden spolocny emailovy system? Tak, aby sme ich mohli spravovat z jedneho miesta a jedenj adresy. Dakujem.

Přeposílání to celé komplikuje a přidává do zpráv faktor spamu. Nelze ho doporučit. Je několik lepších možností. Bavili jsme se o následujících aplikacích a technických možnostech. (Upřesnění: Webové e-mailové klienty jako RoundCube nebo Squirrelmail umí obsluhovat jen jeden účet (schránku), proto je zde neuvádíme. Hledáme něco lepšího.)

Komplexní serverové instalace

Sogo

Jedná se o groupware server a klientskou aplikaci. To z principu vyžaduje poměrně dost práce na počátku, na druhou stranu jde o velmi robustní řešení.

Nextcloud

Platforma pro spolupráci Nextcloud obsahuje množství aplikací, např. sdílení souborů, chatovací a komunikační nástroj, projektové řízení nebo adresář lidí a kalendář. E-mailový klient je tedy přirozenou součástí. Jde o stabilní balík aplikací na serveru, existují také pohodlné mobilní aplikace.

Správa e-mailů v Nextcloudu
Správa e-mailů v Nextcloudu

Služby

SupportBox, další support desky

Česká aplikace jako SupportBox (placená) nebo bezplatná FreeScout slouží k profesionální uživatelské podpoře a lze s nimi obsluhovat více e-mailových schránek.

Podporu pro stahování e-mailů a odesílání pod různými účty obsahuje také bezplatný GMail. Není ale jasné, zda to bude Google podporovat či tolerovat v případě velkého množství e-mailů. Pokud si pořídíte placenou službu Google Workspace, budete mít jistotu, že vše funguje správně.

Lokální aplikace

Lokální aplikace Thunderbird, nainstalovaná do počítače, umí obsluhovat více účtů prostřednictvím protokolu IMAP. Zprávy zůstávají na serveru a může s nimi pracovat více uživatelů současně.

Další řešení

E-mailové schránky lze obsluhovat také z dalších aplikací, které se budou chovat podobně jako ty, které uvádíme výše. Nejhorší řešení je přeposílání, které vám nedoporučujeme.Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.