Propojení WooCommerce s rozhraním Applinth

Náš zákazník vydal knihu o práci s penězi a jejich investování. Jakožto autor knihy má na svém webu e-shop na WooCommerce, kde knihy prodává, hledal ale firmu, které by připadla starost o distribuci zakoupených knih zákazníkům.

Systém Applinth

Tyto služby poskytuje firma Authentica, jejíž systém Applinth nabízí integrační služby. V praxi to pak vypadá tak, že zákazník vloží odkaz na svůj e-shop do aplikace Applinth, zvolí požadovanou integraci a zadá přístupové údaje. Applinth se propojí s e-shopem a firma převezme objednávky, o které se stará až do chvíle, než jsou doručeny zákazníkům.

Výběr aplikace v systému Applinth
Výběr aplikace v systému Applinth

Problematické propojení

Vzhledem k tomu, že se zákazníkovi nedařilo systémy propojit, převzali jsme řešení zmíněného problému. Po komunikaci s hostingem a podporou systému Applinth jsme zjistili, kde a proč propojení vázne a vykomunikovali jsme s podporou a programátory jeho odstranění.

Úspěšné propojení WooCommerce a Applinth
Úspěšné propojení WooCommerce a Applinth

Jak to celé funguje?

Na zákazníkově e-shopu ve WooCommerce proběhne nákup položky a objednávka se přepne do stavu zpracovává se. V tu chvíli ji systémem Applinth převezme firma Authentica, která se postará o její zpracování a doručení zboží. Takto vyřízená objednávku se poté v e-shopu přepne do stavu doručeno.

Pomohli jsme systému AppLinth vyladit napojení na WooCommerce a také díky našemu zásahu se podařilo všechny vytvořené objednávky včas zpracovat a knihy zaslat zákazníkům.

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.