Výkon WordPressu se sám nezvýší

My jako správci nemůžeme připustit, aby weby našich zákazníků byly pomalé! Já to považuju za svůj trvalý úkol, ba dokonce úkol stavovské cti. (Jo vím, že správci WordPressu žádný společenský „stav“ nejsou, ale to můj negativní postoj k pomalým webům nemění :-))

Číst dál

Rychlá analýza webu

Když web jede pomalu a nebo tušíte, že to není úplně ono, potřebovali byste vědět, kde s úpravami začít. Vyměnit hosting, přidat pluginy, ubrat pluginy, vyměnit pluginy?

Číst dál

Zrychlení backendu

Zrychlení frontendu je sice složitá a komplexní záležitost, ale pořád má nějaký jasný postup. Změříte si vybranou stránku pomocí některé z nástrojů, třeba (WebPageTest.org nebo PageSpeed Insights), najdete slabiny a pokud máte trochu zkušeností, už víte, kam šáhnout, aby to jelo rychleji.

Číst dál

Jak zrychlit WooCommerce

WooCommerce je velká a složitá aplikace, jejíž nároky jsou vysoké a vlastně stále rostou. Už dávno vám pro úspěšné provozování nebude stačit běžný sdílený hosting, protože jen paměti RAM potřebuje Woo už 256 MB RAM jako minimum, viz Server Requirements. Jenže v praxi běží tyto weby stále na levných hostinzích a jsou pomalé a nevýkonné. Proto jsem…

Číst dál

Proč by měl být web rychlý?

Rychlost webových stránek je kritickým faktorem pro uživatelský zážitek a úspěch online podnikání. Se řiká. Jenže proč? Proč by měl být web rychlý?

Číst dál

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.