⚙️ 💡 Firemní webmaster: podpora WordPress, servis webu, hosting
📥 obchod@wp-admin.cz

Zrychlení WordPressu o 30 % a více

Věděli jste, že rychlost webu ovlivňuje váš byznys? Zrychlení webu vám může již dnes přinést více zákazníků a tím i větší zisky.

Bez rychlého webu se dnes podnikat nedá!

Všechny webové stránky se časem zpomalují. Což nedrásá jen vaše nervy při editaci webu, ale ve výsledku to primárně odrazuje potenciální zákazníky, kteří u vás chtěli utratit peníze. A co se stane? Odejdou nakoupit ke konkurenci. A na vás už si nikdy nevzpomenou. Hlavním cílem každého majitele webu by tak mělo být co nejrychlejší načítání stránek potenciálnímu zákazníkovi.

Co se stane, když máte pomalý web

Některé stránky se načítají příliš dlouho.
Na telefonu se váš web načítá věčnost nebo vůbec. A vy tím přichází nejen o nervy, ale i zákazníky.

Návštěvníci, a tedy i potenciálně platící klienti, nemají čas čekat.
Klient ztratí nervy a odejde z košíku jen jeden krok před zaplacením.
Vaše stránky nemusí být pro mobilní telefony vhodně uzpůsobeny.
Kromě vás samotných a vašich klientů není s rychlostí spokojený ani samotný Google a vaše webové stránky ve výsledcích vyhledávání znevýhodňuje.

Jak vidíte, existuje tedy řada faktorů, proč by se váš web měl načítat co nejrychleji. Představte si místo webu auto. Aby fungovalo, mohli jste s ním řezat zatáčky a zároveň vozit svou rodinku bezpečně, musíte se o něj starat. Jednou za čas ho předáte do rukou techniků a očekáváte, že po návratu bude jezdit jako nové!

Proč je zrychlení webových stránek důležité?

S každou další sekundou načítání stránky z ní návštěvníci odcházejí.
Google vám za dlouhé návštěvy také připíše body za kvalitu webu. Tedy lepší pozice ve vyhledávání.
Rychlejší stránky mají vliv na Quality Score v kampaních Google Ads. To znamená nižší cenu za kliknutí.
Vaši klienti budou spokojenější. Je potvrzeno, že v rychlejším e-shopu lidé více utrácejí.

I tyto weby jsme zrychlili v minulém roce

Webů nám prošlo klávesnicí několik set, možná už i kolem tisíce.
Tohle jsou ty, které jsme zrychlovali v roce 2020.

Postaráme se o váš web,
aby jel jako z praku

A bude to probíhat nějak takto (i když detaily se pokaždé liší), jakmile nám předáte přístupové údaje k webu, případně také hostingu.

Ilustrativní ikona

Data zálohujeme a vytvoříme kopii

Vytvoříme pracovní kopii webu, na které pracujeme. Na vašem „ostrém“ webu pracujeme až v následných fázích, kdy máme vše vyzkoušené nanečisto.

Ilustrativní ikona

Provedeme audit webu a navrhneme plán

Nejprve provedeme technická měření a testy pomocí různých nástrojů. Z toho vyplyne, co všechno je špatně a co je potřeba vylepšit. Sestavíme plán jednotlivých kroků, které vedou k rychlejšímu webu. Bereme v potaz také mobilní verzi webu.

Ilustrativní ikona

Vylepšíme nastavení pluginů a šablony

Ověříme parametry a nastavení hostingu, vylepšíme, co půjde. Po konzultaci s vámi odstraníme nepotřebné komponenty. V rámci možností vylepšíme kód šablony webu a nasadíme podřízenou šablonu. Pročistíme databázi, zmenšíme její velikost odstraněním nepotřebných dat. Opravíme neplatné odkazy, které načítání taky brzdí. Zrevidujeme skripty, které web odněkud načítá a které jsou úplně nejvíc největší brzdou.

Ilustrativní ikona

Optimalizujeme obrázky a písma

V případě, že to výrazně nesníží grafickou kvalitu webu, zmenšíme datovou velikost obrázků a převedeme je na formát webp. Doporučíme také zmenšení obrovských fotogalerií. Snížíme počet načítaných fontů, případně je zaměníme za SVG ikony nebo převedeme na lokální.

Ilustrativní ikona

Nasadíme různé úrovně cachování

Začneme na hostingu/serveru, pokračujeme přenosem a nakonec ve WordPressu – všude nastavíme cachování. Tím se zmenší množství přenášených dat a urychlí se jejich přenos. Ve speciálních případech vylepšíme kód vlastních pluginů a nasadíme cachování přímo v kódu (např. cachování databázových dotazů do transientů). Otestujeme a vychytáme chyby.

Ilustrativní ikona

Úpravy provedeme na vašem webu

Dosud jsme většinu prací prováděli na pracovní kopii. Pokud vše funguje, schválíte nám nasazení na produkční web. Nepřenášíme data, ale zopakujeme předešlé úspěšné kroky. Nastavíme podřízenou šablonu. Provádíme měření rychlosti a hledáme chyby, které odstraňujeme. Zohledňujeme odkazový profil, napojení na Search Console, Analytics, GTM a další důležité externí služby.

Ilustrativní ikona

Web předáme zrychlený

Předáme vám aktualizovaný a zrychlený web a výsledky před a po. Doladíme detaily, dáme vám instrukce, co dále dělat a co nedělat.

O všech změnách vás samozřejmě informujeme, řekneme vám, jak to usnadní práci vám a nákup vašim klientům a uvedeme vás do obrazu, abyste věděli, jak si můžete změny ověřit. Dbáme na ochranu osobních údajů, obchodního tajemství a vysokou míru bezpečnosti.

Kolik zrychlení webu stojí?

Budeme vás informovat, pokud by se ukázalo, že další možnosti jsou zrychlení jsou dosažitelné, pokud tomu bude potřeba věnovat více energie a času. Například programátor dokáže kouzla, ale ne za hodinu. Řekneme vám o tom.

Zrychlit trochu

9 990 Kč

plus DPH


  • Odstraníme (po vašem souhlasu) nepotřebné komponenty.
  • Můžeme vylepšit také nastavení serveru/hostingu, pokud k němu budeme mít přístup.
  • Opravíme neplatné odkazy.
  • Pročistíme databázi (zmenšíme její velikost a odstraníme nepotřebná data).
  • Nastavíme vhodné metody kešování (komprimace, minifikace atp.) včetně nastavení vhodných pluginů

Objednat  

Výrazně nakopnout

19 990 Kč

plus DPH


Vše ze Zrychlit trochu

  • Zmenšíme datovou velikost největších obrázků a všech komponent.
  • Provedeme drobné úpravy v kódu šablony a pluginů, pokud to bude možné (musí být na míru); např. odstranění duplicitního načítání skriptů nebo blokujících skriptů

Objednat  

Bleskem!

34 990 Kč

plus DPH


Vše z Výrazně nakopnout

  • Pokud to bude možné, vylepšíme kód šablony (refaktoring kódu)
  • Pokud máte kód na míru, ponoříme se do něj a vylepšíme ho
  • Jde hlavně o e-shopy WooCommerce a/nebo rozsáhlé weby s různými typovými stránkami programovanými na míru

Objednat  

Časté dotazy

Je přirozené, že vás napadají některé otázky. Odpovídáme tedy předem.

V první fázi, kdy budeme využívat pracovní kopii, se vašeho webu skoro ani nedotkneme. Jakmile ale nastane doba pro přenos nastavení na ostrý web, bude potřeba ho na nějakou dobu odstavit. Obvykle to bývá hodina nebo dvě, když nastanou potíže, pak ještě další podobné servisní okno. Domluvíme se předem, kdy bude nejlepší podobnou odstávku zahájit.

Ano, na web budeme instalovat potřebné pluginy, některé naopak odstraňovat. Na odstranění se vás zeptáme a revizi provedeme společně. Ovšem pluginy, které jsou potřeba ke zrychlení, vybíráme sami dle zkušenosti a aktuálního přínosu. Např. správná funkčnost cachovacího pluginu se ukáže až v praxi. Chtěli bychom tedy mít možnost nainstalovat na web běžně dostupné pluginy, které splní zadání – zrychlit web.

Nejprve je potřeba web změřit a zjistit jeho slabiny a také možnosti zrychlení. Čas pod jednu sekundu je na mnoha webech reálný, na některých ale může být dobrým výsledkem rychlost kolem dvou sekund. Opravdu záleží nejen na konkrétním webu, ale také na každé stránce.

Nestačí, ale je to dobrý začátek. Na celkové načtení stránky má vliv mnoho procesů – rychlost přípravy dat, jejich zpracování, stažení a zobrazení. Příprava dat je načítání z databáze, zpracování může být třeba vytvoření kódu pro slider nebo fotogalerii, stažení dat znamená stažení fotek a skriptů, které umožní jejich „oživení“, a zobrazení znamená všechno to seskládat a zobrazit (včetně spuštění stažených skriptů). A sem patří třeba také externí skripty (měřicí). V každé fázi lze jednotlivé kroky urychlit různými technikami.

Plugin připravuje „do zásoby“ už vytvořené stránky a pak je rychle zobrazuje. Ale když budou vytvořené neefektivně, tedy budou zbytečně velké, pak bude také cache zbytečně velká. Ta se má používat až na konci celého procesu zrychlení, když už byly všechny předchozí kroky provedeny. Takže plugin je důležitý, ale nestačí ho jen aktivovat a nastavit.

Ilustrativní ikona

Máte dotazy?

Zavolejte nám na +420 587 407 757 a my vám rádi poskytneme všechny informace k našim službám.

Od vyšších zisků vás dělí jen jeden krok!

Od roku 2006* jsme úspěšně zrychlili tisíce webů na WordPressu.
Pomůžeme se zrychlením i toho vašeho.

*Od roku 2006 se WordPressu věnuje zakladatel naší firmy.