Web pro crowdfundingové sbírky

Ve správě máme web prezentující neziskovou činnost. Konkrétně jde o Nadační fond pomoci, který zprostředkovává finanční pomoc lidem v různých obtížných životních situacích. Jak jsme tento web připravili ke spuštění a nastavili potřebné funkcionality, se dozvíte v článku.

Zakázka klienta

Nadační fond pomoci Karla Janečka provozuje web, na kterém zveřejňuje crowdfundingové sbírky pro klienty v různých obtížných životních situacích. Pro tuto činnost vytvářeli nový web, který splňoval představu poutavého a moderního designu a měl specifické funkce pro možnost organizování sbírek.

Naše zakázka spočívala v převzetí nedokončeného nového webu, který vyžadoval mnoho větších i menších oprav a dalších úprav na míru, včetně nastavení celého systému projektů a dárcovských příspěvků.

Jak jsme to provedli

Práce jsme zahájili opravami vizuálních chyb. Jednalo se např. o sjednocení textu na celém webu, úpravu slideru, opravu názvu a perexu hlavní stránky – včetně její patičky. Na řadu přišly také obrázky, chyby videa, blogu, řazení příspěvků a mnohé další.

Protože web prezentuje nadační fond a potřebuje umožnit návštěvníkům co nejpohodlněji přispět na vybrané projekty, jsou jeho podstatnou součástí také různé typy formulářů. Vytvořeny byly celkem čtyři – některé pro dárce a další pro žádost o podporu nadace. Všechny formuláře jsme upravili po obsahové stránce a provedli jejich přednastavení. To znamená například definovat, jak se jednotlivá pole mají chovat, zda jsou povinná apod. Součástí nastavení formulářů bylo automatické odesílání informačního e-mailu dárci i nadačnímu fondu. Provedli jsme napojení formulářů na platební brány.

Formulář pro dárce - možnost přepínání fyzická x právnická osoba
Formulář pro dárce – možnost přepínání fyzická x právnická osoba

Poté nás čekalo nastavení celého procesu formulářů, darování a plateb. Vytvořili jsme tedy vlastní objednávkový systém, který má řadu speciálních funkcí. Zajistili jsme například elektronický podpis, který je součástí potvrzení o přijetí daru. Toto potvrzení lze navíc po připsání peněžní částky od donátora podle údajů z formuláře jednoduše vystavit jedním kliknutím ve formátu .pdf a využít pro daňové účely.

U systému jsme na přání zákazníka vylepšili možnosti filtrování, takže při hledání konkrétních údajů může využívat a kombinovat různé parametry.

Údaje formulářů jsou navázány na grafické znázornění poměru vybraných příspěvků a celkové částky. Zobrazují se u každého projektu zvlášť pomocí teploměru. Ten je pravidelně aktualizován a přičítá dary. Na základě toho vypočítává procenta vybrané částky.

Grafické znázornění příspěvků na projekt
Grafické znázornění příspěvků na projekt

Zajistili jsme také výpočet tzv. Zlatého řezu (latinsky sectio aurea), což je poměr o hodnotě 1,618. Každý dar je pak tímto číslem násoben a výsledek se připočte k daru, čímž se výrazně navýší.

Jednotlivé dary jsou pak u každého projektu evidovány a v případě, že dárce vyplnil kolonku pohlaví, objevuje se u jeho daru příslušná ikona. Když chce dárce zůstat v anonymitě, zobrazuje se ikona a popis Anonymní dárce.

Zobrazení dárců - ikony
Zobrazení dárců – ikony anonymní, muž a žena

A co na to náš zákazník?

Jste spokojen s provedenými pracemi na vašem webu (čas, rychlost, kvalita)? Co nejvíce oceňujete na spolupráci s námi?
S provedenými pracemi a s kvalitou jsme spokojeni, s časem je někdy problém. Někdy bývá reakční doba i doba vykonané práce delší. Ale zatím jsme se vždy dohodli.

Co nejvíce oceňujete na spolupráci s námi?
Možnost komunikace přes Asanu. Vaše návrhy, jak webové stránky vylepšovat.

Jak konkrétně Vám pomohly provedené úpravy webu?
Pomohli nám hodně. Naše práce a zároveň web se vyvíjí a stále je potřeba jít s dobou. Náš web je interaktivní a jde nám o to, aby naše služby byly dobře chápány širokou veřejností a byly co nejjednodušší pro správu. Tady oceňujeme ochotu při hledání řešení, jak naše stránky aktualizovat.

Hlavní rozdíl oproti předchozímu stavu webu?
Značný. Administrace je přizpůsobena tak, abychom si základní věci mohli upravovat sami. Web je mnohem více přehledný pro návštěvníky. Usnadnil nám práci.

Jsme rádi, že jsme se podíleli na tvorbě a vývoji tohoto webu. Věnujeme se i nadále jeho rozvoji, opravám a řešením aktuálně vzniklých situací.

Profil klienta

Nadační fond pomoci Karla Janečka pomáhá lidem, kteří se stali obětí podvodu, agrese nebo iracionální byrokracie. Zajišťuje přímou finanční podporu nebo založí crowdfundingovou sbírku.

Adresa:

www.nfpomoci.cz

Realizováno: 

2017

Použité technologie:

  • redakční systém WordPress
  • plugin Visual Composer
  • plugin Caldera Forms
  • platební brána GoPay

Dodané služby:

  • konzultace projektu
  • oprava funkčních a vizuálních chyb
  • vytvoření objednávkového systému
  • tvorba formulářů a napojení na platební brány
  • napojení na platební bránu
  • pravidelná správa

 

 

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.