Migrace velkého e-shopu na nový hosting

Od našeho klienta jsme obdrželi náročný úkol: celý web s obsáhlým e-shopem přesunout na nový hosting bez toho, že by byl ohrožen provoz na stávající adrese a s tím, že na nové adrese bude vše plně funkční, rychlé a bez jakýchkoliv zádrhelů.

 

Migrace e-shopu

shop

Proces přesunu (migrace) e-shopu není jednoduchá záležitost, protože je potřeba současně provést mnoho dílčích kroků a přitom stále reflektovat jejich vzájemnou provázanost.
Pro dosažení zdařilé migrace jsme v prvé řadě provedli zálohu starého webu pro případ, že by během procesu vznikla potřeba obnovit původní web. Naším cílem bylo ze starého hostingu vyexportovat všechny potřebné údaje a následně je importovat na nový hosting. Zní to jednoduše, ale setkali jsme se s celou řadou potíží, způsobených například neaktuálními a vzájemně nekompatibilními verzemi nástrojů, které způsobovaly rozpadnutí původního webu. Avšak naši zkušení technici dokázali vyřešit i zdánlivě neřešitelné. Aktualizovali jsme WooCommerce a plugin Visual Composer, která umožňuje vizuální uspořádání stránky bez nutnosti kódování, a také jsme provedli update různých pluginů.

Optimalizace webu

Abychom dosáhli potřebného zrychlení webu, museli jsme jej optimalizovat. Na původním hostingu se totiž načítal velmi pomalu. Ke zvýšení rychlosti načítání  z téměř 14 sekund na pouhé jednotky sekund nám pomohlo i datové zmenšení obrázků, což se však na jejich funkčnosti nijak neprojevilo.

Výstřižek
Zrychlení webu

Dalším krokem, který jsme provedli, bylo napojení zboží v e-shopu na vyhledávácí a srovnávací portály pro produkty Zbozi.cz a Heureka.cz.

heureka
Ukázka napojení e-shopu na Heureka.cz

Výsledkem naší práce je přenos celého webu na nový hosting s tím, že veškerý obsah zůstal v podobě, jakou zákazník požadoval. Rychlost webu se výrazně zvýšila, přibyla vylepšení funkčnosti a rychlosti, dále také napojení na nákupní srovnávače. Web firmy Vrátný Group tak dnes splňuje požadavky na moderní online prezentaci a obchod, což ocení především zákazníci.

Profil klienta

Společnost Vrátný group s.r.o. působí na českém trhu více než 16 let. Za tu dobu realizovala stovky projektů pro stovky spokojených zákazníků.
Provádí kompletní rekonstrukce koupelen, bytových jader a s tím spojené práce s rekonstrukcí celých bytů.

Adresa:

www.vratnygroup.cz

Realizováno:

2016

Použité technologie:

  • redakční systém WordPress
  • plugin Visual Composer
  • plugin pro vytvoření eshopu WooCommerce
  • další pluginy pro dosažení požadovaných funkcí

Dodané služby:

  • migrace e-shopu
  • výběr a adaptace pluginů
  • nastavení služeb
  • koncepční řešení projektu

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.