E-shop se svítidly

Náš klient požadoval pro prezentaci své firmy a nabízených výrobků formou webových stránek postavených na bázi WordPressu. Na počátku byl návrh vzhledu od zákazníka a požadavky na funkčnost, včetně speciálních nastavení na míru.

Postupná realizace

Základem byla instalace aktuální verze WordPressu a šablony GeneratePress, jejíž vzhled jsme upravili a nastavili podle požadavků na vzhled a funkčnost. Abychom toho dosáhli, instalovali jsme ještě podřízenou šablonu (child theme). K čemu je to dobré? Je to doplněk, který přebírá soubory a vlastnosti svého rodiče, tedy šablony jí nadřazené, a lze v ní cokoli upravit bez obav z toho, že bychom přišli o provedené změny při aktualizaci rodičovského tématu vzhledu. Tak jsme mohli vytvořit vlastní způsob pro varianty produktů (jsou to samostatné produkty spojené pomocí štítků) nebo přidat karty s informacemi (Specifikace) nebo s obrázky.

detail_produktu
Detail produktu – specifikace

WooCommerce a další pluginy

Protože jde o prodejní web, základním pluginem je WooCommerce, který jsme opět doplnili na míru podle požadavků. Jedním z nich byla možnost platby online přes bránu The Pay s širokou nabídkou platebních nástrojů. Další požadavek se týkal komplexních filtrů zboží nebo úpravy výpisů produktů.

eshop1
Možnosti vyhledávání v nabídce zboží

Kromě toho jsme na webu instalovali další pluginy, které nám umožnily zvýšit uživatelský komfort nebo vylepšit některou z funkcí (pluginy na údržbu, na slidery,…). Pro ilustraci – použili jsme např. plugin Ninja Forms, což je nástroj, který pomáhá vytvářet snadné kontaktní formuláře s množstvím pokročilých nastavení. Nebo Simple Lightbox, který uživateli umožňuje pohodlné prohlížení obrázků – a to tím, že je otvírá do vrstvy.  A také důležitý plugin pro zrychlení webu, což bylo opravdu potřeba. Díky cachovacímu pluginu W3 Total Cache došlo k rapidnímu a znatelnému zrychlení načítání webu, jak dokumentují obrázky níže. Z původní yti 1.82s jsme to vytáhli na 578ms!

obrlumizo
Čas načtení před úpravou
rychlost2
Čas načtení po úpravě
platba
Možnosti platby přes bránu The Pay

Výsledkem naší práce je přívětivý, přehledný a plně funkční e-shop, který představuje nabídku společnosti LUMIZO s možností pohodlného nákupu produktů.

Profil klienta

LUMIZO nabízí produkty světových značek výrobců originálních svítidel. Nabízí také další služby pro architekty, designéry, realizační firmy a studenty. A to např. konzultace, zapůjčení vzorků, pomoc při montáži, celkovou realizaci a další.

Adresa:

www.lumizo.cz

Realizováno:

2016

Použité technologie

  • redakční systém WordPress, responsivní šablona
  • plugin pro vytvoření eshopu WooCommerce
  • další množství pluginů pro dosažení požadovaných funkcí (např. Ninja Forms, Simple Lightbox,…)
  • cachovací plugin W3 Total Cache, který umožnil zrychlení webu z 1.82s na 441ms

Dodané služby

  • instalace a nastavení redakčního systému
  • výběr a adaptace pluginů
  • kódování šablony na míru
  • koncepční řešení projektu
  • servis a technický dohled

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.