Migrace webu na nový hosting

V této zakázce se jednalo o přesun webu z hostingu na jiný hosting. Konkrétně webu new.cetecho.cz z hostingu Hostgator na hosting OneBit, subdoménu new2.cetecho.cz. Migraci webu je vždy potřeba pečlivě naplánovat, spočívá totiž v postupné realizaci jednotlivých kroků. A jak se web přesouvá?

Jak jsme to provedli

Převzali jsme od zákazníka přístupy k hostingům a databázím a provedli naplánování činnosti. Poté jsme započali s vlastní přípravou migrace. Bylo potřeba vytvořit nový web v administraci hostingu Onebit. Takže jsme zde vytvořili novou databázi a na FTP nainstalovali čistý WordPress, který jsme s databází propojili. Následovalo vytvoření uživatele a přihlášení na nový web.

Vlastní migrace

Nyní bylo vše připraveno pro přesun webu. Migraci lze provádět „ručně“ nebo pomocí pluginu. My jsme využili plugin All-in-One WP Migration, který jsme na WordPress nainstalovali. Tento plugin jsme nainstalovali také na web na starém hostingu a jeho pomocí jsme exportovali kompletní obsah starého webu. Na nový web jsme plugin zase použili pro import. Celý tento proces proběhl v pořádku.

export
Okno pro export migračního pluginu

Analýza a opravy

Web se se po migraci ale nezobrazoval správně. Tato situace po migraci nastavá poměrně často, protože plugin pouze mechanicky přesune data, ale neřeší možné kolize souborů a dalších nainstalovaných pluginů a jejich nastavení. Bylo potřeba provést analýzu a testování, co je toho příčinou. Po analýze náš specialista přišel na to, že příčinou byl jiný nevyužívaný plugin. Po jeho vypnutí už bylo vše v pořádku.

Ještě bylo potřeba zajistit zprovoznění licence pro šablonu, která na novém webu nešla upravovat, dokud nebyla odstraněna ze starého webu. Nakonec jsme upravili zobrazování položek v menu, jejichž nefunkčnost způsoboval neaktivní soubor na hostingu, který se stará o přesměrování.

Po našem zásahu má klient migrovaný kompletně celý web na novém hostingu, který se rozhodl využívat. Má jistotu, že jsou přesunuty veškeré soubory a složky, pluginy a nastavení. Web je zcela totožný.

Profil klienta

Firma CETECHO, s.r.o. se zabývá zakázkovou výrobou a zpracování produktů z umělého kamene. Ke své práci využívá špičkovou technologii zpracování, moderní stroje a zařízení a odborný tým zaměstnanců.

Adresa:

http://www.cetecho.cz

Realizováno:

2017

Použité technologie:

  • redakční systém WordPress
  • plugin All-in-One WP Migration

Dodané služby:

  • konzultace projektu
  • tvorba databáze
  • instalace WordPressu
  • instalace pluginu na starém i novém webu
  • import a export dat
  • kontrola a analýza
  • oprava chyb

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.