Zrychlení backendu

Zrychlení frontendu je sice složitá a komplexní záležitost, ale pořád má nějaký jasný postup. Změříte si vybranou stránku pomocí některé z nástrojů, třeba (WebPageTest.org nebo PageSpeed Insights), najdete slabiny a pokud máte trochu zkušeností, už víte, kam šáhnout, aby to jelo rychleji.

Číst dál

Jak zrychlit WooCommerce

WooCommerce je velká a složitá aplikace, jejíž nároky jsou vysoké a vlastně stále rostou. Už dávno vám pro úspěšné provozování nebude stačit běžný sdílený hosting, protože jen paměti RAM potřebuje Woo už 256 MB RAM jako minimum, viz Server Requirements. Jenže v praxi běží tyto weby stále na levných hostinzích a jsou pomalé a nevýkonné. Proto jsem…

Číst dál

Pár tipů pro dobré správce

Dneska jsem pro vás sepsal několik situací z praxe. Zjistěte, jak najít admina, změnit heslo nebo jak vypnout WP-cron.

Číst dál

Proč by měl být web rychlý?

Rychlost webových stránek je kritickým faktorem pro uživatelský zážitek a úspěch online podnikání. Se řiká. Jenže proč? Proč by měl být web rychlý?

Číst dál

Export a import dat ve WordPressu

Pro export a import dat lze použít několik nástrojů, některé z nich jsou součástí WordPressu, některé z nich nabízí hosting. Proto se vždycky hodí znát a chápat principy databáze a souborů uložených na disku (jakože databázi na serveru mezi soubory nenajdete). Mnoho dat lze z WordPressu exportovat právě touto formou, to znamená na nejnižší úrovni…

Číst dál

Newsletter Rádce pro správce

Každou středu rozesíláme část svého know-how, které jsme pracně získali během posledních let. Zadarmo každému, kdo má zájem stát se zkušeným správcem WordPressu. Není určený našim zákazníkům, nýbrž našim kolegům v oboru. Vracíme tak komunitě to, co jsme získali od jiných. Podívejte se do jeho archivu.